Strona główna » Pro-Deo

Z dumą i uśmiechem na twarzach prezentujemy Państwu pierwszy polski kosmetyk dedykowany do skóry osób z wrodzonym częściowym brakiem kończyn lub po amputacji!

Kup Teraz!

Pro-Deo dostępny jest na platformie Allegro lub bezpośrednio pod adresem [email protected]

Delikatny i naturalny dezodorant zrodzony z potrzeb naszych klientów. Skóra znajdująca się jest pod lejem protezowym przez wiele godzin w ciągu dnia, która narażona jest na otarcia, odparzenia i podrażniana jest przez gromadzący się pot, wymaga szczególnej troski. Chcemy oddać na Wasze ręce (i nogi także) słoiczek pełen odżywczych składników i pięknego zapachu, aby zaopiekować zarówno ciało jak i zmysły 🙂 Zapraszamy!


Składniki

Niepozorne opakowanie skrywa moc odżywienia płynącą z maseł i olejów w nim zawartych oraz moc pochłaniania potu dzięki drobno mielonej sodzie i ziemi okrzemkowej.

Masło Shea to pasta uzyskiwana z owoców masłosza Parka. Stanowi doskonałą bazę dla naturalnych kosmetyków. Dobrze nawilża, koi i uelastycznia skórę.
Soda Oczyszczona jest powszechnie znanym środkiem zarówno w kuchni jak i gospodarstwie domowym. My użyliśmy jej ze względu na niesamowitą zdolność do pochłaniania zapachów i wilgoci.
Olej jojba, jest szeroko znany w przemyśle kosmetycznym. “Płynne złoto”. Wspaniale się wchłania a dzięki właściwościom regenerującym wzmacnia i odżywia. Jest specjalistą w pielęgnacji skór z problemami, szczególnie tych przesuszonych i podrażnionych.
Olej rycynowy, stosowany na skórę przynosi ukojenie. Polecamy jest szczególnie cerze wrażliwej i atopowej. Jeśli nakładasz dezodorant palcami warto wetrzeć pozostałą na dłoniach resztę w paznokcie, a potem zmyć rękę ciepłą wodą.
Masło kakaowe, jest tłuszczem roślinnym pochodzącym z nasion kakaowca. Oprócz tego, że jest składnikiem czekolady znajduje też zastosowanie w kosmetyce. Posiada właściwości regenerujące i natłuszczające oraz poprawia jędrność skóry.
Ziemia okrzemkowa, Inaczej Diatomit, jest mineralną skałą osadową powstałą z pancerzyków okrzemek. Posiada szereg różnorakich zastosowań. W PRO-DEO została wykorzystana jako pochłaniacz potu, ze względu na silne właściwości absorbujące.
  • Masło Shea to pasta uzyskiwana z owoców masłosza Parka. Stanowi doskonałą bazę dla naturalnych kosmetyków. Dobrze nawilża, koi i uelastycznia skórę.
  • Soda Oczyszczona jest powszechnie znanym środkiem zarówno w kuchni jak i gospodarstwie domowym. My użyliśmy jej ze względu na niesamowitą zdolność do pochłaniania zapachów i wilgoci.
  • Olej jojba, jest szeroko znany w przemyśle kosmetycznym. “Płynne złoto”. Wspaniale się wchłania a dzięki właściwościom regenerującym wzmacnia i odżywia. Jest specjalistą w pielęgnacji skór z problemami, szczególnie tych przesuszonych i podrażnionych.
  • Olej rycynowy, stosowany na skórę przynosi ukojenie. Polecamy jest szczególnie cerze wrażliwej i atopowej. Jeśli nakładasz dezodorant palcami warto wetrzeć pozostałą na dłoniach resztę w paznokcie, a potem zmyć rękę ciepłą wodą.
  • Masło kakaowe, jest tłuszczem roślinnym pochodzącym z nasion kakaowca. Oprócz tego, że jest składnikiem czekolady znajduje też zastosowanie w kosmetyce. Posiada właściwości regenerujące i natłuszczające oraz poprawia jędrność skóry.
  • Ziemia okrzemkowa, Inaczej Diatomit, jest mineralną skałą osadową powstałą z pancerzyków okrzemek. Posiada szereg różnorakich zastosowań. W PRO-DEO została wykorzystana jako pochłaniacz potu, ze względu na silne właściwości absorbujące.

Zapach

Wyobraź sobie, że Twoja skóra pachnie jak cytrusy rozgrzane słońcem… Bardzo odświeżające prawda? Teraz wyobraź sobie, że zdejmując wieczorem protezę, zamiast przykrego zapachu, wydobywa się delikatna, kojąca woń klementynki. Ten olejek eteryczny ma właściwości relaksujące, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, łagodzi nastrój i przyjemnie uspokaja. Tymczasem co ranek, otwierając słoiczek z PRO-DEO, fundujesz sobie małą aromaterapię, która w tej porze roku szczególnie miło podsyca oczekiwanie na świąteczny czas, bo w końcu klementynka, kuzynka mandarynki, ma teraz swoje 5 minut ;)


Eco opakowanie​

Nasz deo został spakowany w eleganckie słoiczki z oranżowego szkła, które chroni kosmetyk od światła. Słoiczek podlega też recyklingowi, naturalnie. Do nakładania kosmetyku możesz używać po prostu palców, bądź drewnianej szpatułki albo łyżeczki. Wieczko zabezpieczyliśmy specjalną naklejką, więc wiesz, że nikt przed Tobą nie otwierał słoiczka. Ponadto PRO-DEO produkujemy w małych partiach, aby maksymalnie zachować świeżość. 


Co musisz wiedzieć?​

PRO-DEO jest dezodorantem, musimy to z całą mocą podkreślić. Absorbuje on nadmiar potu i pięknie pachnie, lecz nie blokuje gruczołów skóry i nie hamuje wydzielania potu, jak to robią antyperspiranty. Jeśli pocisz się lekko lub umiarkowanie, a zapach jest po prostu naturalnym zapachem potu, to nasz kosmetyk zdecydowanie jest dla Ciebie! Jeśli jednak Twoja skóra poci się nadmiernie, albo pot ma mocną woń, to dezodorant może nie być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Niemniej pomoże nieco złagodzić nieprzyjemne objawy.


Stosowanie​

PRO-DEO ma prosty i naturalny skład. Jest to zaleta dla osób z wrażliwą skórą, choć ostrożności nigdy nie za wiele. Zanim użyjesz deo po raz pierwszy zalecamy wykonać test alergiczny. Dobę przed na niewielki fragment skóry nałóż odrobinę kosmetyku i obserwuj. Jeśli pojawi się w tym miejscu zaczerwienienie lub swędzenie zachowaj ostrożność. Być może któryś ze składników Cię uczula. Jeśli test wypadnie pomyślnie możesz zacząć swoją przygodę. Pamiętaj o tym, aby stosować minimalną ilość kosmetyku i dać chwilę na całkowite jego wchłonięcie, zanim ubierzesz protezę. Mimo, że nasz deo bardzo szybko się wchłania, to w nadmiarze spowoduje, że skóra będzie śliska a proteza może spadać. Słoiczek przechowuj zamknięty w zaciemnionym i raczej chłodnym miejscu, z dala od dzieci. Zalecamy tez, aby po otwarciu zużyć kosmetyk w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy. 


Kup Teraz!

Pro-Deo dostępny jest na platformie Allegro lub bezpośrednio pod adresem [email protected]

Jeśli jesteś tuż po amputacji

Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór dobrych praktyk przydatnych po amputacji, a przed doborem protezy. Podpowiemy Ci, jak przygotować kończynę do noszenia protezy. Dowiesz się, jak dbać o skórę po zagojeniu się rany oraz jakie sposoby i akcesoria mogą być pomocne.

https://vbionic.com/od-amputacji-do-protezy-jak-przygotowac-kikut-pod-proteze/