Strona główna » Rozwiązania

Rozwiązania

TOLKA

Funkcjonalna proteza ręki o wykończeniu kosmetycznym, z możliwością ustawiania pozycji palców i nadgarstka oraz odczepiania dłoni od leja. Stanowi pomoc w codziennych czynnościach, jednocześnie zachwycając naturalnym wyglądem.

TOLKA PRO

Bioniczna proteza ręki, będąca bardziej zaawansowaną wersją protezy TOLKA. Posiada 2 niezależnie działające stawy sterowane sygnałami mięśniowymi. Reszta stawów może być ustawiona mechanicznie. Dłoń pokrywa rękawica silikonowa.

TOLKA Baby

Funkcjonalna proteza ręki dla dzieci w wieku 2-3 lat. Wspomaga rozwój motoryczny i manualny u najmłodszych. Pomaga zrównoważyć sprawność obydwu stron ciała i przyzwyczaić dziecko do posługiwania się protezą.

TOLKA Basic

Kosmetyczna proteza ręki, pasywny wariant protezy TOLKA. Dłoń pokryta jest rękawicą silikonową. Rozwiązanie dla tych, którym zależy przede wszystkim na estetycznym i naturalnym wyglądzie protezy.

Uzupełnienie dłoni

Proteza kosmetyczna uzupełniająca brak palca lub fragmentu dłoni. Projektowana jest indywidualnie i z dbałością o szczegóły, żeby wyglądała jak najbardziej naturalnie. W niektórych przypadkach możliwe jest dodanie palców funkcjonalnej dłoni TOLKA.

Uzupełnienie stopy

Proteza kosmetyczna uzupełniająca brak fragmentu stopy, wykonana w całości z silikonu. Jest to proteza odpowiednia dla osób z wrodzonymi ubytkami fragmentu stopy lub po amputacji częściowej, wynikającej np. z zespołu stopy cukrzycowej. 

Liner silikonowy

Elastyczne zabezpieczenie dla kończyny górnej lub dolnej. Właściwości materiału sprawiają, że element idealnie przylega do ciała i nie zsuwa się. Dzięki dopasowaniu, liner może zapewnić lepsze osadzenie leja na kikucie i zapobiegać przesuwaniu się protezy i tym samym odparzeniom.

Aktywna orteza

Orteza do rehabilitacji dłoni przeznaczona dla osób po udarach lub urazach mózgu, u których pojawił się niedowład ręki. Dzięki regulowanym elementom łatwo ją dopasować oraz dostosować opór. Ćwiczyć można samodzielnie lub pod okiem fizjoterapeuty.

Ochraniacze 3D

Indywidualne ochraniacze piłkarskie przygotowane na podstawie skanu 3D goleni. Wykonane są między innymi przy użyciu technologii druku 3D. Dzięki dopasowaniu do kształtu goleni zawodnika nie przemieszczają się podczas ruchu, nawet bez przytrzymywania ich rzepami czy siatką.