Proteza Ręki: Nieoceniony Partner za Kółkiem

Hej! Mam dziś dla Was coś, o czym pewnie nie myślicie na co dzień, ale co dla mnie jest dużym wyzwaniem. Chodzi o prowadzenie samochodu bez jednej dłoni. Dla kogoś, kto, podobnie jak ja, korzysta z protezy ręki, każda droga jest nie tylko trasą z punktu A do punktu B, ale też serią wyzwań, które jednak pokonuję dzięki mojej protezie.

Zastanawialiście się kiedyś, jak coś takiego jak proteza może zmienić grę za kółkiem? Jak dzięki niej mogę samodzielnie zmieniać biegi, pewnie trzymać kierownicę, a nawet obsługiwać część przycisków i pokręteł, co sprawia, że jazda staje się komfortowa? Dzisiaj opowiem Wam o tym, jak moja proteza nie tylko ułatwia mi prowadzenie samochodu, ale też dodaje mi pewności siebie na drodze.

Więc zapinajcie pasy i chodźcie ze mną na przejażdżkę, gdzie zobaczycie, jak proteza zmienia zwykłe prowadzenie w coś wyjątkowego. I jeszcze coś – proteza ma też inne fajne zastosowania, ale o tym opowiem Wam trochę później. No to jedziemy!

Zmiana biegów

Dla mnie, z moją protezą, każdy przełączony bieg jest jak kolejny krok ku niezależności. Proteza TOLKA sprawia, że zmiana biegów dokonywana jest ze swobodą i precyzją. Marzyłem o powrocie do takiej sytuacji od momentu utraty dłoni.

Dzięki przemyślanemu designowi Tolki i wyjątkowej zdolności adaptacji do różnych kształtów, zmiana biegów przy pomocy lewarka od biegów jest, jak już wspomniałem, nie tylko możliwa, ale i bezproblemowa. Nawet niewielkie ruchy w przód/tył i prawo/lewo są precyzyjnie przenoszone, a proteza zapewnia płynność każdej zmiany biegu.

Dłoń na dźwigni zmiany biegów, pokazuje wam jak proteza pomaga w wykonaniu tego, na pozór prostego, zadania.

Pewniejsza jazda

Odzyskanie możliwości swobodniejszego i bezpieczniejszego prowadzenia pojazdu dzięki protezie to coś, co trudno przecenić. Wiem, że są osoby, które po utracie dłoni rezygnują z prowadzenia auta, bojąc się, że sobie nie poradzą. Niektórzy próbują bez protezy, ale to niesie za sobą pytania o komfort i bezpieczeństwo. Czasem to wymaga nawet modyfikacji pojazdu, takich jak montaż biegów przy kierownicy, aby ułatwić jazdę.

Dla mnie jednak proteza okazała się wystarczająca, aby wrócić do pewnego i bezpiecznego prowadzenia. Daje ona nie tylko możliwość zmiany biegów i obsługi większości gałek i przycisków. Z protezą czuję się pewniej za kierownicą – zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kiedy trzymam kierownicę, proteza stabilizuje moją dłoń, szczególnie kiedy sięgam po kierunkowskaz czy wykonuję inne manewry. Teraz, kiedy jadę, mam zawsze “drugą dłoń” gotową do działania, co pozwala mi skupić się na drodze, nie na tym, jak trzymam kierownicę albo jak przełaczyć jakiąś gałke nie puszczając. To ogromna ulga i coś, co zmieniło moje doświadczenia za kółkiem na lepsze.

Proteza ręki – pomocna dłoń w dbaniu o samochód

Posiadanie protezy ręki, szczególnie tej bionicznej, której palce mogą się zamykać, otwiera przed mną nowe możliwości, kiedy przychodzi czas na opiekę nad samochodem. Choć proteza nie jest tak zręczna jak zdrowa dłoń i brakuje jej czucia, to jednak w wielu sytuacjach jest moją “pomocną dłonią”, nieocenioną przy przytrzymywaniu czy podnoszeniu różnych przedmiotów.

Gdy czyszczę samochód, mogę użyć protezy, aby przytrzymać szmatkę lub gąbkę. Podczas tankowania, proteza pomaga mi utrzymać pistolet paliwowy. To może wydawać się mało istotne, ale każda taka czynność, którą mogę wykonać samodzielnie, dodaje mi pewności siebie i podkreśla niezależność.

A kiedy przychodzi co do czego, moja proteza jest niezastąpiona także przy drobnych pracach przy samochodzie. Niezależnie od tego, czy to przytrzymanie kabli czy sprawdzanie płynów eksploatacyjnych, moja TOLKA okazuje się być solidnym wsparciem. Dzięki niej mogę pewnie wykonywać te czynności bez obawy, że coś mi wyślizgnie się z ręki lub będę musiał prosić o pomoc.

A jeśli nawet proteza się ubrudzi, to jej czyszczenie jest niezwykle proste – parę chwil pod wodą i jest jak nowa.

Jak sami widzicie, moja TOLKA nie boi się żadnych zadań, nawet tych najbrudniejszych :-).

Szerokiej drogi

Na zakończenie tej podróży, chciałbym przesłać ciepłe słowa wsparcia dla wszystkich kierowców, którzy, tak jak ja, borykają się z wyzwaniami po amputacji dłoni. Nie pozwólmy, by strach przed nieznanym czy ograniczenia fizyczne kierowały naszym życiem. Proteza, a zwłaszcza ta bioniczna, może być potężnym narzędziem, które przywraca nam część utraconej swobody.

Nie bójcie się sięgnąć po pomoc technologii. Protezy bioniczne, takie jak TOLKA PRO, dają nam szansę na to, by czerpać z życia pełnymi garściami, prowadzić samochód, i nie tylko, z większym komfortem i bezpieczeństwem. Niezależnie od tego, masz juz jakąś proteze, czy zastanawiasz się jej zmianą na lepszą np. TOLKA Pro – szerokiej drogi!

Powodzenia wszystkim kierowcom! I pamiętajcie, zawsze jest sposób, by pokonać trudności i cieszyć się pełnią życia na każdej drodze, którą wybierzecie.

Read Next

Proteza Ręki: Niezastąpiony Partner w Kuchni

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak proteza ręki może zmienić codzienne czynności kuchenne? Dla osób, które doświadczyły amputacji, proteza nie jest tylko uzupełnieniem fizycznym – to narzędzie, które otwiera nowe możliwości i ułatwia życie. W dzisiejszym artykule podzielę się z Wami moimi doświadczeniami i odkryjemy razem, jak proteza ręki może stać się nieocenionym wsparciem w kuchni – od przygotowania składników, przez obsługę urządzeń kuchennych, po gotowanie i sprzątanie. Powiem wam jak proteza może być nie tylko pomocna, zachęcając do eksploracji nowych możliwości i cieszenia się pełnią życia po amputacji.